Trasa 2. Place i via Toledo

Ciekawa przechadzka po miejscach, w których czuć tętno życia, nie tylko administracyjnego i handlowego, ale również towarzyskiego. Neapolitańczycy przychodzą tu na spacery, spotkania przy caffè espresso albo na aperitif.
To właśnie tutaj znajdują się pałace i zamki, które gościły i goszczą organy władzy Neapolu, począwszy od Średniowiecza i Andegaweńczyków aż do dnia dzisiejszego.
Trasa ma swój początek od Placu Miejskiego, na którym mieszczą się Urząd Miejski i Baszta Andegaweńska. Następnie przechodzi się na największy neapolitański plac - Plac Plebiscytu, zamknięty po zachodniej stronie wspaniałym półeliptycznym portykiem, po północnej stronie gmachem Prefektury, po południowej Pałacem Salerno (siedziba Dowództwa Sił Zbrojnych), po stronie wschodniej Pałacem Królewskim (w przeszłości rezydencja wice królów hiszpańskich, rezydencja Burbonów a obecnie Muzeum i Biblioteka Narodowa). Ulica Toledo usiana jest eleganckimi pałacami szlachty neapolitańskiej i sklepami zapraszającymi na zakupy. Za pierwszym rzędem budynków, z lewej strony, mieści się malownicza i popularna Dzielnica Hiszpańska- wybudowana w połowie XVI wieku. Często można tu spotkać, pomiędzy wąskimi zaułkami, widoki wywieszonego prania, albo powiewające flagi Włoch i ukochanego klubu piłkarskiego.
Agata Iwanowska Paciolla      Vico Paradiso alla salute 12      80136 Napoli , Italia

Tel. domowy: +39 081 544 57 27       Tel. komórkowy: +39 333 719 14 63       Fax: +39 081 214 42 45       e-mail: iwanowska@przewodnikkampania.com