Półwysep Sorrento z wybrzeżem Amalfitańskim

Kręta droga, która prowadzi z Sorrento do Vietri cieszy oczy turysty całą serią cudownych widoków na góry (Monti Lattari), przylądki , zatoki i mierzeje.

Sorrento

Miasteczko usytuowane na naturalnym tarasie schodzącym stopniowo do morza, przecinane jest malowniczymi, wąskimi uliczkami i schodami. Otoczone sadami drzew cytrusowych, winnicami i błękitnym morzem, słynie z przepięknych widoków na Zatokę Neapolitańską z Neapolem naprzeciwko, Wezuwiuszem z prawej strony i Capri z lewej, dlatego cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Palazzo Correale di Terranova.

Positano

Witają turystę charakterystyczne białe domy. Dawno temu Positano było miasteczkiem rybaków i marynarzy, dzisiaj jest uwielbiane przez elity i usiane kolorowymi sklepikami, narzucającymi z sukcesem swój styl.

Amalfi
Urocze miasteczko, którego historia sięga czasów rzymskich. Było ono jedną z czterech włoskich Republik Morskich. Kupcy z Amalfi posiadali liczne przywileje handlowe, byli nawet głównymi dostawcami towarów dla papieży. To tutaj mieszkał Flavio Gioia – wynalazca busoli magnetycznej. Z tego okresu świetności pozostaje Duomo (katedra) z krużgankiem.

Vietri sul Mare

Miasteczko słynie z produkcji majoliki i z pięknych tarasów widokowych.
Agata Iwanowska Paciolla      Vico Paradiso alla salute 12      80136 Napoli , Italia

Tel. domowy: +39 081 544 57 27       Tel. komórkowy: +39 333 719 14 63       Fax: +39 081 214 42 45       e-mail: iwanowska@przewodnikkampania.com