Co warto spróbować i kupić na pamiątkę

Ta mapka przedstawia najbardziej specyficzne produkty Kampanii. Pozwolę sobie napisać kilka słów o pizzy, mozzarelli i winie.
Pizza
 Historia opowiada, że pierwsza współczesna pizza powstała w 1889 r, kiedy to Neapol odwiedziła królowa Włoch - Małgorzata Sabaudzka (wł: Margherita di Savoia) wraz z mężem. Neapolitański piekarz, pewien Raffaele Esposito, przygotował na jej cześć specjalną potrawę – pizzę, w której podstawowymi składnikami były: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) i bazylia (zieleń), reprezentujące barwy flagi Włoch. Nazwano ją margherita - do dziś jest to nazwa najpopularniejszej wersji pizzy.

Nie wyjeżdża się z Neapolu bez spróbowania pizzy!

Mozzarella to ser produkowany na terenie regionu Kampanii z mleka bawolic lub krowiego. Jest niezbędnym dodatkiem do pizzy i wielu innych potraw neapolitańskich. Mozzarella ma wiele imitacji ale tylko tutaj skosztują go Państwo w wersji oryginalnej. W wielu gospodarstwach produkujących mozzarellę moża asystować kolejnym fazom przeróbki mleka i na koniec delektować się jego nadzwyczajnym smakiem.
Wino – Kampania stała się wybitnym producentem tego trunku i niektóre winnice produkują wiele z najlepszych win włoskich. Tutaj również możliwość degustacji i zakupu.
Agata Iwanowska Paciolla      Vico Paradiso alla salute 12      80136 Napoli , Italia

Tel. domowy: +39 081 544 57 27       Tel. komórkowy: +39 333 719 14 63       Fax: +39 081 214 42 45       e-mail: iwanowska@przewodnikkampania.com